Dla Seniorów

Dla Seniora

Organizm osób starszych pracuje inaczej dlatego odpowiednio zbilansowana dieta powinna zaspokajać specyficzne potrzeby seniorów. Osoby w podeszłym wieku muszą zadbać o właściwą dla nich dietę uwzględniającą zmiany układu pokarmowego.

Braki w odżywianiu mogą spowodować pogorszenie samopoczucia oraz liczne dolegliwości. Dieta dla seniora powinna być bogata jest w pełnowartościowe białko oraz witaminy , powinna pomagać walczyć z chorobami takimi jak nadciśnienie i otyłość. Idealną dietą w tym przypadku jest dieta DASH. Jest to nie tylko dieta, ale nowatorski program żywieniowy, dzięki któremu można skutecznie obniżyć ciśnienie tętnicze.

Dieta DASH została opracowana przez amerykańskich naukowców z Narodowego Instytutu Serca, Płuc i Układu Krwiotwórczego, którzy odkryli związek pomiędzy spożywanymi pokarmami a wartością ciśnienia.

Stosowanie tej diety przyczynia się do obniżenia ciśnienia oraz cholesterolu oraz pomaga utrzymać stałą masę ciała. Jest również polecana w profilaktyce cukrzycy i otyłości. Pozytywne efekty dla całego organizmu wynikające ze stosowania diety sprawiają, że jest ona przeznaczona nie tylko dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze, ale także wszystkich chcących zdrowo i smacznie się odżywiać. Zgodnie z zaleceniami diety wykluczyliśmy produkty o wysokiej zawartości sodu, a menu oparliśmy o produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce, nasiona roślin strączkowych, chudy nabiał oraz drób i ryby.